• Nieruchomości woj. Pomorskie

243 450 PLN na sprzedaż

Malbork (Pomorskie - gmina Malbork)

Dom wolnostojący

  • Pokoje4
  • Łazienki-
  • Powierzchnia 66.5m2
  • Rodzaj Dom wolnostojący
  • Cena 243 450 PLN
  • MiastoMalbork
  • Rok budowy-

Opis szczegółowy

Malbork, 20 maja 2026 r.

OGŁOSZENIE

BURMISTRZ MIASTA MALBORKA

ogłasza w dniu 26 czerwca 2026 r. o godz. 10.00 drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej własność Miasta Malborka

1. Opis nieruchomości
Nieruchomość gruntowa przy ul. Wejhera 69 zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej, o pow. zabudowy 89 m2, pow. użytkowej 66,50 m2, parterowy z poddaszem nieużytkowym, strych (brak dostępu z mieszkania), podpiwniczony w części. Budynek jest murowany, wybudowany ok. 1890 r., dach o konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej, dwuspadowy kryty dachówką holenderką. Na nieruchomości znajdują się także 2 budynki gospodarcze.
Nieruchomość ma urządzoną księgę wieczystą KW GD1M/00069183/6:

l.p. 1.

Nr działki/obręb
382 obr. 15

Pow. w ha
0.0579

cena wywoławcza brutto (VAT zw)

243 450 zł

2. Obciążenia i zobowiązania, których przedmiotem są nieruchomości
1. Nieruchomość nie jest obciążona prawami na rzecz osób trzecich.
2. W dziale III księgi wieczystej wpisane jest ograniczone prawo rzeczowe: 1. Służebność przesyłu wykonywana na działce nr 531/5 na rzecz Energa-Operator SA, 2. Służebność przesyłu wykonywana na działce nr 531/5 na rzecz Energa-Operator SA, 3. Służebność gruntowa wykonywana na działce nr 531/5 na rzecz MZK sp. z o.o. w Malborku, 4. Służebność przesyłu wykonywana na działce nr 277/2, 278/2, 382, 281/15, 256/17, 271, 531/5, 250/2, 309 na rzecz Światłowód Inwestycje sp. z o.o. w Warszawie.
3. W dziale IV księgi wieczystej brak jest wpisów obciążających.
4. Nieruchomość nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.
5. Pierwszy przetarg przeprowadzono 11 maja 2026 r.

2. Przeznaczenie nieruchomości w mpzp:
1. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Wielbark nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (ozn. MN1).
2. Budynek ujęty jest w Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Malborka.

3. Warunki nabycia nieruchomości:
a) wadium w kwocie 25 000 zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych) płatne najpóźniej do 22 czerwca 2026 r. przelewem na konto depozytowe Miasta Malborka prowadzone w PKO BP SA nr 60XXXXX000XXXXX631. Za datę zapłaty uznaje się datę zaksięgowania środków na koncie Miasta Malborka.
b) minimalne postąpienie w przetargu wynosi 1% ceny wywoławczej
c) wpłacone wadium zalicza się na poczet ceny sprzedaży
d) przed przystąpieniem do przetargu uczestnicy winni złożyć pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu
e) w razie odstąpienia od zawarcia aktu notarialnego przez uczestnika, który wygrał przetarg wpłacone wadium przepada
f) koszty notarialne i sądowe ponosi nabywca nieruchomości
g) zapłata ceny sprzedaży i podpisanie umowy notarialnej sprzedaży nastąpi najpóźniej w terminie 21 dni od dnia przetargu
h) zbycie nieruchomości odbywa się w stanie istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego terenu. Nabywca będzie zobowiązany zapewnić swobodny dostęp właścicielom sieci w przypadku naprawy, konserwacji, modernizacji czy prawidłowego funkcjonowania bez żadnych roszczeń. Szczegółowe warunki techniczne włączenia do sieci technicznego uzbrojenia terenu Nabywca będzie zobowiązany uzyskać bezpośrednio u gestorów poszczególnych sieci, staraniem własnym i na własny koszt. Doprowadzenie nowych sieci uzbrojenia do nieruchomości i usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem, a także zasilenie obiektów w media odbędzie się staraniem, i na koszt nabywcy, na warunkach wskazanych przez dysponentów w/w mediów.
i) w przypadku konieczności wycinki drzew lub krzewów należy zwrócić się z wnioskiem do Burmistrza Miasta Malborka (wycinka we własnym zakresie i na własny koszt). W przypadku niwelacji terenu, teren zniwelować we własnym zakresie i na własny koszt. Uporządkowanie terenu we własnym zakresie i na własny koszt.
j) Miasto Malbork nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte nieruchomości.
k) w przypadku przystąpienia do przetargu cudzoziemca i wygraniu przez niego przetargu, w dniu zawarcia umowy notarialnej wymagane jest posiadanie zgody Ministra Spraw Wewnętrznych na nabycie nieruchomości w Polsce, pod rygorem utraty wadium.

Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Malborka Pl. Słowiański 5 w Malborku, sala nr 232. Szczegółowych informacji udziela Wydział Rozwoju i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Malborka w godzinach urzędowania (tel. XXXXX400 w. 458, 470, 471, 472, 475 i w zakresie zabudowy w. 431, 432). Nieruchomość udostępni zainteresowanym do oglądania Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku Sp. z o.o. we wcześniej uzgodnionym terminie - tel. 55 629 86 00. Burmistrz Miasta Malborka zastrzega sobie prawo unieważnienia lub odwołania przetargu.

Opracował i sprawę prowadzi: Lucyna Laskowska, tel. 55 629 04 70

Kontakt:
Urząd Miasta Malbork
tel: 55 629 04 00

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM ()

Pokaż więcej

Szczegóły oferty

  • Numer ogłoszenia w Szybko.pl: 15897775
  • Data publikacji: 22 maja 2026 18:37 (1 godzinę temu)
  • Liczba pokoi: 4

Mapa

Pomorskie, Malbork ,
Urząd Miasta Malbork

Urząd Miasta Malbork

+48XXXXXX400
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin serwisu oraz politykę RODO.

Dom wolnostojący na sprzedaż - Malbork

nieruchomosci-pomorskie-24.pl / 15897775

Zdjęcie ogłoszenia -

243 450 PLN

3 661 zł/m2
Malbork (Pomorskie, gm. Malbork)

Główne cechy:

  • Powierzchnia 66.5m2
  • Pokoje 4

Opis - Dom Wolnostojący

Malbork, 20 maja 2026 r.

OGŁOSZENIE

BURMISTRZ MIASTA MALBORKA

1. Opis nieruchomości

l.p. 1.

Nr działki/obręb
382 obr. 15

Pow. w ha
0.0579

cena wywoławcza brutto (VAT zw)

243 450 zł